شیر برقی 3/8 مهره ای بدنه کوچک همراه با بوبین مدل SOLENOID VALVE TYPE:1020/3

SOLENOID VALVE

از {{model.count}}
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • گاز های قابل ساپورت: اکثر گاز های موجود که خوردگی ایجاد نکنند
 • بوبین های قابل استفاده: DC/AC
 • ولتاژ بوبین همراه با شیر برقی /VOL: 220vac
 • نوع اتصال ورودی: مهره ای 3/8
فروشنده فروشنده: فروشگاه انلاین خلیج سرما
آماده ارسال ناموجود
1,200,000
23%
927,000 تومان
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

فروش شیر برقی سردخانه (Solenoid Valve) //ر سردخانه و چیلر، شیر برقی وسیله ای است که به وسیله انرژی الکترومغناطیس عمل کنترل و قطع و وصل گاز مبرد را انجام می دهد. شیر برقی از نظر ساختار قطع و وصل کردن به دو نوع شیر برقی حرکت خطی و شیر برقی سروو تقسیم بندی می شود که در نوع خطی فقط می تواند خاموش یا روشن باشد ولی در نوع سروو دار می تواند طبق دستوری که از کنترولر می گیرد تا هر اندازه که نیاز بود باز یا بسته شود به بیان دیگر شیر برقی سروو نسل جدید تری از شیر ها است که موجب دقت و کارایی بیشتر در سیستم تبرید می گردد.

محصولات مرتبط


شیر برقی در هنگام استفاده بنابر نوع کاربرد در دو نوع باز و بسته مورد مصرف هستند. نوع شیر برقی بسته (NORMALLY CLOSED) در حالت خاموش بسته است و پس از ورود جریان باز می شود و بر خلاف این نوع شیر برقی باز (NORMALLY OPEN) در حالت خاموش باز است و پس از اتصال به جریان بسته می شود. 

شیر برقی سردخانه چگونه کار می کند؟

درپاسخ به این سوال که شیر برقی چگونه کار می کند می توان گفت که در سیکل تبرید زمانی که سیستم به سرما و برودت مورد نیاز رسید، توسط ترموستات حس می گردد و ترموستات که در مسیر بوبین شیر برقی قرار دارد مانع رسیدن جریان به شیر می شود و بنابراین موجب بسته شدن شیر برقی می شود و با این عمل باعث جلو گیری از عبور مایع مبرد می گردد. در این حین کمپرسور همچنان روشن می ماند و شروع به مکیدن مبرد از کندانسور میکند و باعث افت فشار در کندانسور و تسریع در سرعت تبخیر مبرد می گردد و این عمل در صورتی اتفاق می افتد که شیر برقی مسیر ورود مبرد به اواپراتور را بسته است، بنابر این فشار در اواپراتور هر لحظه کم تر می شود و زمانیکه فشار به نزدیک صفر رسید، کمپرسور توسط پرشر سوئچ خاموش می گردد.

اجزای شیر برقی سردخانه

اجزای اصلی شیر برقی سردخانه عبارتند از:(خلیج سرما)

 • بوبین
 • بادی (بدنه)
 • تریم
 • لاینر
 • کانکشن

نحوه انتخاب شیر برقی سردخانه

جهت انتخاب شیر برقی سردخانه لازم است به عواملی مانند فشار، نوع سیال و دمای سیال توجه نمود و بر اساس این موارد شیر برقی مناسب را انتخاب نمود. همچنین جنس شیر برقی مورد استفاده در سردخانه مسی یا برنجی می باشد. 

کاربرد شیر برقی سردخانه

از شیر برقی سردخانه در سیکل تبرید سردخانه و ساخت آن استفاده می شود. شیر برقی سردخانه وظیفه بستن مسیر سیکل تبرید و کاهش میزان فشار مبرد درون اواپراتور و کمپرسور می گردد. در حالت کلی وظیفه ی آن کنترل میزان مبرد می باشد. محل نصب شیر برقی سردخانه  ما بین کندانسور و اکسپنشن ولو می باشد و معمولا بعد از رسیور نصب می شود. 

مزایای استفاده از شیر برقی

 • سیستم به جای اینکه به یکباره استاپ کند به تدریج و آهسته قطع می گردد.
 • به دلیل تخلیه کامل فشار کندانسور، روشن شدن مجدد کمپرسور با فشار مکانیکی و الکتریکی کمی همراه است.
 • موجب کاهش مصرف انرژی می گردد
 • تا لحظه آخر از مبرد فشرده شده است در کندانسور استفاده می گردد


شیر برقی 3/8 مهره ای بدنه کوچک همراه با بوبین مدل SOLENOID VALVE TYPE:1020/3

شیر برقی 3/8 مهره ای بدنه کوچک همراه با بوبین مدل SOLENOID VALVE TYPE:1020/3 برای عملکرد خود از دیافراگم کمک می‌گیرد. سایز این شیر برقی ۵/۸است. این سایز هم مربوط به اتصال ورودی و هم مربوط به اتصال خروجی است.  این محصول ساخته شده در کشور چین است و از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار دارد.

شیر برقی 3/8 مهره ای بدنه کوچک همراه با بوبین مدل SOLENOID VALVE TYPE:1020/3 قطع و وصل کردن جریان است. این شیر برقی بسته یا Normally closed است. شیر برقی بسته به این صورت عمل می‌کند که قبل از ارسال سیگنال توسط بوبین، شیر برقی بسته است و پس از دریافت سیگنال باز می‌شود. این شیر برقی نوعی شیر برقی (سلونوئید ولو) مناسب برای خط مایع مکش و گاز داغ است. این شیر برقی در دو سایز بدنه در بازار وجود دارد: بدنه بزرگ و بدنه کوچک. خریدار می‌تواند با توجه به فضای در اختیار یکی از این دو نوع را انتخاب نماید. شیر برقی  3/8 مهره ای بدنه کوچک همراه با بوبین مدل SOLENOID VALVE TYPE:1020/3 از نوع بدنه کوچک است.

شیر برقی 3/8 مهره ای بدنه کوچک همراه با بوبین مدل SOLENOID VALVE TYPE:1020/3 برای مصارف تهویه مطبوع .تبرید و انجماد 

گاز های قابل ساپورت
اکثر گاز های موجود که خوردگی ایجاد نکنند
بوبین های قابل استفاده
DC/AC
ولتاژ بوبین همراه با شیر برقی /VOL
220vac
نوع اتصال ورودی
مهره ای 3/8
نوع اتصال خروجی
مهره ای 3/8
بدنه
کوچک
کشور سازنده
چین

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...