ست جعبه اورینگ سایز بزرگ مشکی ا Oring set box

ست جعبه اورینگ سایز بزرگ ا Oring set box

از {{model.count}}
تعداد
نوع
فروشنده فروشنده: فروشگاه انلاین خلیج سرما
آماده ارسال ناموجود
300,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

محصولات مرتبط

اورینگ یکی‌از قطعات پرکاربرد در صنایع مختلف است که در ابعاد و اندازه‌های مختلف و از جنس‌های گوناگون ساخته می‌شود. به‌همین‌دلیل برای نگهداری از انواع اورینگ و دسترسی راحت‌تر به آن‌ها بهتر است تا از جعبه مخصوص استفاده شود. با توجه به تنوع بالای اورینگ‌ها، جعبه اورینگ نیز دارای مدل‌های متنوع بوده و تعمیرکاران باید با توجه به جنس و سایز اورینگ‌های مورد استفاده به خرید جعبه اورینگ اینچی یا میلی‌متری بپردازند. به‌همین‌دلیل در ادامه قصد داریم تا در این رابطه اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار داده و انواع جعبه اورینگ را از نظر کارایی بررسی کنیم.

پیش از آشنایی با جعبه اورینگ میلی‌متری و اینچی لازم است در رابطه با انواع اورینگ و کاربرد آن‌ها اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

اورینگ یک نوع واشر است که با استفاده از الاستومرها تولید شده و به‌همین‌دلیل دارای خاصیت الاستیکی می‌باشد. این قطعه کوچک که دارای سطح مقطع دایره‌ای ‌شکل است کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد و برای آب‌بندی تجهیزات و ماشین‌آلات مختلف به‌کار می‌رود. انواع اورینگ را برحسب سایز می‌توان به دو دسته‌ی اورینگ اینچی و میلی‌متری تقسیم کرد. همچنین برای تولید اورینگ از مواد اولیه مختلفی استفاده می‌شود؛ بنابراین اورینگ‌ها را از نظر جنس و مواد تشکیل‌دهنده می‌توان در دسته‌بندی‌های مختلف قرار داد که شامل اورینگ NBR، اورینگ وایتون، اورینگ EPDM، اورینگ سیلیکون و… می‌شوند.

اما برای نگهداری از اورینگ‌ها بهتر است تا آن‌ها را درون کیت اورینگ میلی‌متری و اینچی قرار دهید که جعبه اورینگ میلی‌متری برای صنعت راه‌سازی مورد استفاده قرار گرفته و برای اورینگ‌هایی با ابعاد نسبتاً بزرگ به‌کار می‌رود؛ اما جعبه اورینگ اینچی در ماشین‌آلات سبک و برای نگهداری از اورینگ‌هایی با ابعاد نسبتاً کوچک کاربرد دارد.

اگر به‌عنوان یک مهندس تعمیرکار، مکانیک، لوله کش یا دیگر مشاغل مرتبط فعالیت دارید مطمئناً یکی‌از قطعاتی که دائماً مورد استفاده قرار می‌دهید انواع اورینگ اینچی یا میلی‌متری هستند. بنابراین برای دسترسی راحت‌تر به این قطعات لازم است تا از جعبه اورینگ اینچی و میلی‌متری استفاده کنید. جعبه اورینگ یک کیت مخصوص است که در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود. برای مثال برخی از انواع جعبه اورینگ دارای قسمت‌بندی‌هایی با سطح مقطع دایره‌ای‌شکل و در ابعاد گوناگون هستند که می‌توانید اورینگ‌ها را درون آن‌ها قرار دهید. در این جعبه‌ها از حداکثر فضای موجود استفاده شده و به‌همین‌دلیل برآمدگی‌های استوانه‌ای‌ شکلی روی قسمت درب ایجاد شده که می‌توان انواع اورینگ با سایزهای مختلف را درون آن‌ها نگهداری نمود.

همانطور که گفته شد جعبه اورینگ میلی‌متری و اینچی شامل جنس‌های گوناگونی ازجمله وایتون، NBR، سیلیکون و EPDM هستند و نمی‌توان اورینگ‌هایی از جنس‌های مختلف را در کنار یکدیگر نگهداری کرد. درواقع با درنظرگرفتن این‌که کارایی اورینگ باتوجه به جنس آن تعیین می‌شود، در صورتی‌که تمامی این قطعات را در یک جعبه نگهداری کنید نمی‌توانید به راحتی آن‌ها را از یکدیگر تشخیص داده و ممکن است در حین انتخاب جنس اورینگ دچار اشتباه شوید. بنابراین برای نگهداری از اورینگ‌هایی با جنس‌های مختلف نیاز به چند جعبه اورینگ خواهید داشت و کارایی جعبه اورینگ برای دسترسی راحت‌تر به سایز‌های مختلف اورینگ‌ است.

اما انواع جعبه اورینگ به شرح زیر هستند:

جعبه اورینگ وایتون

جعبه اورینگ وایتون برای نگهداری از اورینگ‌های وایتون به‌کار می‌رود که دارای سازگاری بالایی در برابر سوخت‌های دیزلی و بنزین، گریس و روغن‌های سیلیکونی، مواد شیمیایی و… هستند. این نوع اورینگ در ساخت و تعمیر هواپیما، خودرو و ماشین‌آلات مختلف کاربرد دارد و در صنایع شیمیایی نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته در محیط‌هایی که اورینگ در تماس با آمین‌ها، کتون‌ها، اتر و اسید کلرزولفونیک باشد نباید از اورینگ وایتون استفاده شود.

جعبه اورینگ NBR برای نگهداری از اورینگ‌هایی به‌همین‌ جنس به‌کار می‌رود. اورینگ NBR در برابر حلال‌های شیمیایی، مایعات هیدرولیک و گریس از مقاومت بالایی برخوردار بوده و برای ساخت و تعمیر پمپ، محفظه روغن، لوله‌های پلاستیکی و… کاربرد دارد. البته از این اورینگ نباید در دمای بالاتر از ۱۴۹ درجه سانتی‌گراد استفاده کرد و با توجه به این‌که اورینگ NBR دارای گریدهای مختلفی با در نظر گرفتن میزان نیتریل مورد استفاده است، کارایی گریدهای مختلف آن متفاوت از یکدیگر خواهند بود. برای مثال اگر میزان نیتریل کمتر از ۱۸ درصد باشد از اورینگ NBR در سیستم‌هایی که دمای بسیار پایین دارند استفاده می‌شود.

جعبه اورینگ سیلیکونی

جعبه اورینگ سیلیکونی نیز یکی از پرکاربردترین انواع کیت اورینگ است چراکه اورینگ سیلیکونی دارای کاربرد بسیار بالایی به‌خصوص در صنایع دارویی، بهداشتی و غذایی است. اورینگ سیلیکونی مقاومت بالایی در برابر مایعات نفتی، حرارت شدید، رشد قارچی و اشعه ماوراءبنفش دارد. همچنین می‌توان از آن در سیستم‌های حرارتی و برودتی که بین دمای منفی ۱۰۰ تا ۲۳۲ درجه سانتی‌گراد به‌کار می‌روند استفاده کرد.

جعبه اورینگ EPDM

برای نگهداری از انواع اورینگ EPDM نیاز به جعبه اورینگ مخصوص می‌باشد تا بتوان به راحتی به اورینگ‌ها دسترسی پیدا نمود. اورینگ ‏EPDM مقاومت بسیار بالایی در برابر الکل، ترکیبات اسیدی، نمک‌های قلیایی و… دارد و به‌همین‌دلیل می‌توان از آن در صنایع مرتبط ازجمله صنایع غذایی استفاده نمود؛ اما اگر تجهیزات مورد نظر حاوی سوخت‌های معدنی، گریس، روغن، نفت و حلال هیدروکربن باشند نمی‌توان از اورینگ EPDM استفاده کرد.

سایزبندی اورینگ
در صورتی که از جعبه اورینگ میلی‌متری و اینچی برای نگهداری از انواع اورینگ استفاده کنید دسترسی شما به آن‌ها بسیار ساده خواهد‌شد. چراکه به طور معمول در جعبه اورینگ‎ها سایز انواع اورینگ حک شده و به‌این‌ترتیب تعمیرکاران می‌توانند پس از جدا کردن اورینگ خراب، سایز آن را با اورینگ های موجود در جعبه مطابقت داده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اورینگ جدید را انتخاب و جایگزین کنند.

جلوگیری از آسیب دیدن و گم شدن اورینگ
با نگهداری اورینگ درون جعبه مخصوص احتمال آسیب‌رسیدن به آن براثر عوامل فیزیکی یا عوامل شیمیایی وجود ندارد. به‌علاوه اورینگ‌ها قطعات نسبتاً کوچکی هستند که به‌راحتی گم می‌شوند؛ اما در صورتی‌که از کیت مخصوص استفاده کنید احتمال گم‌شدن اورینگ‌ها به حداقل می‌رسد چراکه جعبه اورینگ به خوبی قفل می‌شود و براثر ضربه نیز احتمال باز شدن درب آن وجود ندارد.

دسته‌بندی انواع اورینگ

برای تولید جعبه اورینگ از استانداردهای مختلفی استفاده می‌شود که هرچه استانداردهای به‌کاررفته بالاتر باشند کیفیت و کارایی جعبه افزایش پیدا می‌کند. به طور معمول بالاترین استاندارد مورد استفاده DIN 7715 است. بنابراین در هنگام خرید کیت مخصوص اورینگ حتماً این نکته را در نظر داشته‌باشید.

طراحی جعبه اورینگ

مورد دیگری که در هنگام خرید جعبه اورینگ لازم است درنظر بگیرید طراحی جعبه می‌باشد. همانطور که گفته‌شد این محصولات دارای بخش‌بندی‌های دایره‌ای یا مستطیل‌شکل هستند که اگر از کیت‌های دایر‌ه‌ای‌شکل استفاده کنید نظم بیشتری در اورینگ‌ها به وجود خواهد آمد.

تولیدکننده جعبه اورینگ

در کنار موارد ذکر شده بررسی برند تولیدکننده جعبه اورینگ نیز دارای اهمیت است و توصیه می‌کنیم تا این محصولات را از واسطه‌ها خریداری نکنید. چراکه ممکن است جعبه اورینگ فیک و بی‌کیفیتی را به فروش برسانند که دارای ابعاد و اندازه مناسبی برای نگهداری از اورینگ‌ها نباشد و در کوتاه‌مدت دچار آسیب و خرابی شود. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتماً از فروشگاه‌های معتبر و یا تولیدکنندگان رسمی و شناخته‌شده خرید خود را انجام دهید.

قیمت جعبه اورینگ

در حین خرید حتماً به قیمت جعبه اورینگ توجه کنید چراکه ممکن است برخی از واسطه‌ها قصد گران‌فروشی به شما را داشته‌باشند. علاوه‌برآن اگر این محصول را با قیمت بسیار پایین مشاهده کردید احتمال فیک‌بودن آن وجود دارد چراکه قیمت مشخصی برای این محصولات در نظر گرفته‌شده که مطمئناً با خرید بدون واسطه از تولیدکننده می‌توانید مبلغ پایین‌تری را صرف خرید کیت اورینگ کنید.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا در رابطه با اهمیت استفاده از جعبه اورینگ اطلاعات کاملی را در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم؛ اما در صورتی‌که به دنبال فروشگاه اینترنتی معتبری برای خرید کیت مخصوص و انواع اورینگ NBR، وایتون، سیلیکون و… می‌گردید.

پیشنهاد می‌دهیم تا حتماً از سایت رابرسیا دیدن کنید و محصولات اورجینال موجود در این سایت را که به صورت کاملاً استاندارد تولید شده‌اند بررسی نمایید.

خرید از این فروشگاه اینترنتی که به عنوان بهترین تولیدکننده اورینگ در ایران نیز شناخته می‌شود دارای مزایای بسیاری برای شما می‌باشد که از آن‌ها می‌توان به ارسال سریع، کیفیت بالای محصول و پشتیبانی شبانه‌روزی اشاره نمود. در انتها امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات کاملی در رابطه با انواع جعبه اورینگ به‌ دست آورده‌ باشید

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...