روغن کمپرسور R134a رفرین حجم 250 میلی لیتر

134

از {{model.count}}
دسته : روغن
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • برند: رفرین
  • مدل: REFRIN 134A
  • مقدار: 250 میلی‌لیتر
  • کشور سازنده: امارات
فروشنده فروشنده: فروشگاه انلاین خلیج سرما
آماده ارسال ناموجود
120,000
17%
100,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

محصولات مرتبط

روغن کمپرسور R134a رفرین حجم 250 میلی لیتر

روغن 134A برند REFRIN روغن 134A برند RFRIN که از دسته‌ی پلی‌استرها می‌باشد، قابل استفاده برای گازهای HFC مانند [R134a( ،[R404A] ،R507 ،R407C ،R410A و گازهای CFCs ،HCFC از قبیل R22 و گازهای ترکیبی می‌باشد. 

همچنین مناسب برای کمپرسورهای Rotary و Screw نیز می‌باشد.

روغن تبرید چیست؟ عموما، روغن‌‌های تبرید پراستفاده شامل "روغن‌های معدنی"، "روغن‌های پلی‌استر" و "آلکیل بنزن" هستند. نمونه‌‌های قید شده بیشترین استفاده را در بازار و صنعت تبرید ایران دارند. روغن معدنی یا "MO" از نفت خام تولید شده و روغن‌های پلی‌استر یا "POE" تولید شده توسط موادی مصنوعی هستند که از الکل به دست می‌آید.

استفاده‌ی روغن تبرید بصورت کلی استفاده از روغن در سیستم تبرید، 2 علت اصلی دارد:

1. روغن کاری قسمت‌های متحرک کمپرسور. این امر موجب کاهش اصطحکاک و جلوگیری از ساییدگی قطعات متحرک کمپرسور می‌شود. این امر در نتیجه موجب افزایش راندمان کاری کمپرسور می‌گردد.  

2. خنک کاری قسمت‌های مختلف کمپرسور  نکته:مقداری از روغن با مبرد از کمپرسور خارج شده و پس از چرخش در سیکل برودتی، مجدد به محفظه کمپرسور برمی‌گردد.

انواع روغن تبرید از انواع روغن های تبرید، می توان به سه مورد زیر اشاره کرد:

1. روغن معدنی (MO):از نفت خام تهیه می‌شود. نوع ۳GS آن برای مبرد R۱۲ و نوع ۴GS آن، برای مبرد R۲۲ مناسب است.

 2.روغن پلی‌استر (POE):مصنوعی می‌باشد و به شدت جاذب رطوبت است. روغن پلی‌استر برای مبرد R۱۳۴  مناسب است. 

3.آلکیل بنزن (AB):مانند روغن معدنی است و می‌توان به جای آن، از روغن معدنی استفاده کرد.

  نکته:در سیستم های سرد کننده خانگی و تجاری، بیشتر از روغن معدنی و پلی استر استفاده می‌شود. خصوصیات روغن تبرید یک روغن تبرید خوب باید خصوصیات زیر را داشته باشد: غلظت یا "ویسکوزیته" کافی داشته باشد تا در درجه حرارت‌های بالا، ترکیب شیمیایی خود را در کمپرسور، و در حرارت‌های پایین مایع بودن خود را در اواپراتور حفظ کند.روغن‌های تبرید باید عایق الکتریسیته باشند. (دی الکتریک) نقطه اشتعال آنها باید بالا باشد.روغن باید عاری از رطوبت، موم، هیدروکربن و سایر ناخالصی‌ها و ذرات معلق باشد. دارای نقطه ریزش خوب باشد. یعنی در درجه حرارت‌های کم، غلیظ نشود. با مبرد دستگاه سازگاری داشته باشد و نسبت به آن، واکنش شیمیایی نشان ندهد. مبرد دستگاه براحتی در آن حل شود؛ ولی با آن ترکیب نشود. بدین جهت که مشکلی در امر روغن کاری بوجود نیاید. تولید کف نکند.

کم یا زیاد بودن روغن چه اثراتی در سیستم‌های برودتی می‌گذارد؟ روغن کم باعث فرسودگی سریع یاتاقان‌ها، پیستون‌ها، رینگ‌ها و سوپاپ‌ها می‌شود. همچنین باعث خراشیدگی کاسه نمد و از بین رفتن آن می‌شود که در نتیجه، موجب افزایش سروصدا و گرمای کمپرسور خواهد شد. روغن بیش از اندازه هم موجب پمپاژ روغن زیاد توسط [کمپرسور]می‌شود. این امر موجب گرفتگی مدار ماده سرمازا خواهد شد. در هر دو صورت، کاهش یا افزایش روغن باعث کاهش سرما و راندمان سیستم می‌شود.

برند
رفرین
مدل
REFRIN 134A
مقدار
250 میلی‌لیتر
کشور سازنده
امارات

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...